persianjk
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

مصاحبه

مصاحبه Empty مصاحبه

پست من طرف arash 30/10/2009, 17:33

ايران ورزشي- شايد هيچ‌كس نمي‌توانست حدس بزند بازگشت فريدون زندي به ايران اين قدر حرف و حديث در پي داشته باشد اما از همان روزهاي اوليه ورود اين بازيكن به ليگ ايران حاشيه‌هايي درست شد و بعد از يك بازي حتي گفته شد كه حميد استيلي در رختكن از خجالت اين بازيكن درآمده و براي مدت‌ها زندي و استيلي سوژه مطبوعات بودند. به هر حال زندي تاكنون نتوانسته انتظارات را برآورده كند و همچنان مورد انتقاد قرار مي‌گيرد.

علت آمدنت به ايران چه بود؟
قبلا مي‌خواستم دو تا سه سال آينده را در اروپا بازي كنم و بعد به ايران بيايم ولي خب ليگ ايران حرفه‌اي‌تر شده و تصميم گرفتم
به ايران بيايم. همان تيم قبرسي من را مي‌خواست اما چون دو سالي در قبرس بازي كرده بودم تصميم گرفتم تيمم را عوض كنم. پيشنهاد استيل‌آذين هم خوب بود، مي‌خواستند تيم خوبي درست كنند، حرفه‌اي كار كنند كه هنوز بايد بيشتر كار كنيم تا به هدف برسيم.
نظرت درباره ليگ و فوتبال ايران چيست؟
در ايران بيشتر بازيكنان دوست دارند تنها بازي كنند و به تيم فكر نمي‌كنند. اين يك مشكل بزرگ، هم در باشگاه‌ها و هم در تيم ملي است. سرعت بازي هم در ايران كم است. توپ جلوتر از بازيكن است اما بازيكن در آلمان از كودكي فوتبال را تاكتيكي ياد مي‌گيرد و مي‌داند بايد به تيم فكر كند. اگر فوتبال ايران بخواهد پيشرفت كند بايد تيمي كار كند.
سطح ليگ ايران بالاتر است يا قبرس؟
سطح ليگ قبرس از ايران بالاتر است. تيم‌هاي قبرس در ليگ قهرماني اروپا بازي مي‌كنند، در كل ليگ قبرس از ايران حرفه‌اي‌تر است.
پس چرا به ايران آمدي؟
خب همه زندگي فوتبال نيست، مي‌خواستم در ايران زندگي كنم و بيشتر با فرهنگ كشورم آشنا شوم.
از تيم‌هاي ديگر ايران هم پيشنهاد داشتي؟
بله، از دو سه سال پيش از ايران پيشنهاد داشتم ولي مي‌خواستم به تهران بيايم چون در اين 5 سال با تهران آشنا شدم و سخت بود كه به شهرهاي ديگر بروم. از پرسپوليس هم پيشنهاد داشتم ولي در آن موقع نه سرمربي تيم معلوم بود نه مدير باشگاه.
دليل افت و خيز تيم استيل آذين چيست؟
وقتي در يك تيم 20 بازيكن جديد هستند و با هم هماهنگي ندارند زمان مي‌خواهد تا با هم هماهنگ شوند.
فكر نمي‌كني اين عدم هماهنگي به ضرر استيل‌آذين تمام شود، چهارده هفته از ليگ گذشته است!
فوتبال اين طور است، شايد سال اول نتيجه نگيريم و از سال دوم به بعد نتيجه بگيريم.
تو كه در 3 بازي تيم ملي ذخيره بودي و اعتراض نكردي پس چطور بعد از تعويض در بازي مقابل استقلال با استيلي درگير شدي؟
البته من در تيم ملي هم كه بازي نكردم خيلي ناراحت شدم و حتي مي‌خواستم از تيم ملي بروم ولي خواستم حرفه‌اي كار كنم. در بازي مقابل استقلال به خاطر نتايج بد بازي‌ها همه تيم ناراحت بودند. در نيمه اول خيلي بد بازي كرديم و اين مسأله روي اعصاب تيم تاثير گذاشت. البته آن قدر هم بزرگ نبود و اين اتفاقات در فوتبال مي‌افتد.
در حال حاضر رابطه‌ات با استيلي چطور است؟
بد نيست، بازيكن و مربي لازم نيست با هم دوست باشند. بازيكن بايد كارش را خوب انجام دهد و به مربي احترام بگذارد. بيشتر رابطه كاري داريم.
فكر نمي‌كني بازي‌ات افت كرده؟
بازي من عوض نشده، من از بازي خودم راضي‌ هستم اما در ايران بيشتر بازي من را نمي‌فهمند و فقط مي‌خواهند ايراد بگيرند. در فوتبال بايد توپ بچرخد نه بازيكن كه من اين مشكل را در ايران دارم. در پست خودم بازي نمي‌كنم، پست من پشت فوروارد است.
arash
arash
مدير بخش ورزشي
مدير بخش ورزشي

تعداد پستها : 997

http://www.arash-v.blogfa.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مصاحبه Empty رد: مصاحبه

پست من طرف arash 3/11/2009, 15:28

ايران ورزشي – اگرچه بازي جواد نكونام جلوي بارسلونا چندان به چشم نيامد اما خوزه آنتونيو كاماچو سرمربي اوساسونا بعد از بازي به تعريف و تمجيد از بازيكن ايراني‌اش پرداخت و از او تشكر كرد. اين در حالي بود كه ظاهرا نكونام از پستي كه در آن بازي مي‌كند چندان راضي نيست و دوست دارد بيشتر جلو برود و شانس خود را براي گل زدن امتحان كند.
■ ■ ■
شايد كمتر كسي فكر مي‌كرد كه اوساسونا بتواند از بارسلونا امتياز بگيرد. آن هم با وجود تمام ستاره‌هايي كه گوارديولا در تركيب گذاشت...
■ ببينيد، من مقابل بارسا درس بزرگي گرفته و الان مي‌دانم كه جلوي بهترين تيم دنيا هم مي‌شود خوب بازي كرد و بازنده نبود. البته به شرطي كه همه وظايفشان را درست انجام بدهند و با تمام وجود تلاش كنند. وظيفه من در اين بازي اين بود كه با ژاوي من تو من حركت كنم و اجازه ندهم به مسي و زلاتان ابراهيموويچ توپ برساند.
پس خيلي خوشحال هستيد كه از بارسلونا امتياز گرفتيد؟
■ به هر حال آنها بهترين تيم دنيا هستند و ما خيلي خوشحاليم كه از اين تيم امتياز گرفتيم.
در مصاحبه‌اي كه قبل از بازي با بارسلونا انجام دادي گفته بودي كه مي‌خواهي به والدس گل بزني اما در اين بازي كمتر به چشم آمدي و خيلي كم جلو مي‌رفتي ...
■ كاماچو آدم سختگير و خيلي منضبطي است. او انتظار دارد فقط كاري كه مي‌خواهد را انجام بدهيم، به خاطر همين حيطه وظايف من محدودتر شده و مجبورم فقط كارهايي كه او مي‌خواهد انجام بدهم. به همين خاطر جلوي بارسا هم تنها وظايفي كه گفت را انجام دادم و بازي‌ام كمتر به چشم مي‌آمد.
به هر حال زمان سيگاندا ظاهرا اختيارات بيشتري داشتي و بيشتر شانس گل زدن پيدا مي‌كردي.
■ بله، زمان سيگاندا حيطه اختيارات من بيشتر بود.
ظاهرا خيلي دوست داري سيگاندا سرمربي اوساسونا مي‌ماند؟
■ من سيگاندا را خيلي دوست دارم اما چيزهايي از كاماچو ياد گرفتم كه هيچ‌وقت به فكرم هم نمي‌رسيد. كاماچو از لحاظ فني يك مربي فوق‌العاده است.
راستي، چرا مسعود شجاعي خيلي كم به ميدان مي‌آيد و معمولا بازيكن ذخيره است؟
■ مسعود خيلي خوب تمرين مي‌كند و كاملا آماده است اما آراندا فورواردمان، خيلي خوب بازي كرد. به هر حال كاماچو، مسعود را خيلي دوست دارد و دوست دارد به او بازي بدهد. همانطور كه ديديد در اين بازي هم مسعود 20 دقيقه آخر به زمين آمد. در هر صورت مسعود شجاعي رقابت سختي در خط حمله دارد.
arash
arash
مدير بخش ورزشي
مدير بخش ورزشي

پست من طرف arash 3/11/2009, 15:30

هر چقدر سن و سال كعبي بالاتر مي‌رود سرعت او هم بيشتر مي شود. در بازي مقابل پرسپوليس در چند صحنه اين بازيكن با سرعت بالاي خود همه را غافلگير كرد. خيلي‌ها اعتقاد دارند شايعه دعوت نشدن او به تيم ملي انگيزه اصلي بازي خوبش مقابل پرسپوليس بوده است اما كعبي نظر متفاوتي دارد. او خود را مرد روزها و بازي‌هاي بزرگ مي‌داند.

بازي خوبي مقابل پرسپوليس انجام داديد.
مطمئنا وقتي يك تيم امتياز بازي را به دست مي‌آورد خوب بازي كرده است. ما هم مقابل پرسپوليس با تمام توان بازي كرديم و نتيجه هم گرفتيم.
مقابل پرسپوليس سرعت خيلي بالايي داشتي.
خدا را شكر توانستم بازي خوبي انجام دهم. مربيان هم از بازي‌ام راضي بودند. خيلي‌ها اول فصل اعتقاد داشتند حسين كعبي ديگر تمام شده. من نمي‌خواهم چيزي را ثابت كنم. فقط تمرين‌هايم را خوب انجام مي‌دهم. حسين كعبي مرد بازي‌هاي بزرگ است. هر وقت انتقاد بيشتر شود من هم بهتر بازي مي‌كنم.
چه احساسي مقابل تيم سابقت داشتي؟
كار سختي بود. من هر چه دارم مديون اين تيم و هواداران آن هستم. اين هواداران بودند كه كعبي از امارات برگشته را دوباره به فوتبال برگرداندند. وقتي پرسپوليس مي‌بازد دلم براي اين هواداران مي‌سوزد.
پرسپوليس نتايج خوبي نمي‌گيرد. دليل اصلي اين مساله به نظر تو چيست؟
من نبايد جواب اين سوال را بدهم. اين بازيكنان و مديران پرسپوليس هستند كه بايد جواب بدهند. هميشه دوست دارم پرسپوليس، پرسپوليس سابق شود. همان پرسپوليسي كه با حاجي كاشاني قهرمان شد. براي اين تيم آرزوي موفقيت مي‌كنم و هر وقت كه بگويند با جان و دل برمي‌گردم.
وقتي شيث در يك صحنه روي تو افتاد خيلي جالب نگاهش كردي.
شيث روي من افتاده بود و داشت من را له مي‌كرد. هر كاري مي‌كردم بلند نمي‌شد. به او گفتم داري فيلم سينمايي بازي مي‌كني؟!
خيلي‌ها مي‌گويند به خاطر شايعه دعوت نشدن به تيم ملي آنقدر خوب بازي كردي.
87 بازي ملي دارم و تجربه‌ام به من ياد داده به اين حرف‌ها توجه نكنم. اگر من دعوت نشوم مگر چه اتفاقي مي‌افتد؟ مهم شرايط بدني‌ام است كه آماده است.
در صحنه درگيري علي كريمي با داور به نظر مي‌رسيد با شيث درگير شدي.
هيچ درگيري به وجود نيامد. من فقط رفتم شيث را از صحنه درگيري دور كنم. نمي‌خواستم زياد شلوغ شود.
مسعود مرادي وقت اضافه زيادي براي نيمه دوم گرفت.
من قول داده‌ام در مورد داوري حرفي نزنم. به هرحال ما بايد اين بازي را مي‌برديم. 4-3 موقعيت بيشتر از پرسپوليس داشتيم اما داورها خيلي سخت براي ما خطا مي‌گيرند.
نظر تو در مورد پيوستن علي كريمي به پرسپوليس چيست؟
علي كريمي مهره اصلي استيل‌آذين است. او وزنه بزرگي براي هر تيمي محسوب مي‌شود. علي كريمي هماني شده كه مردم مي‌خواستند اما بايد توجه داشت استيل‌آذين متكي به يكي دو نفر نيست. براي اين تيم 11 نفر در زمين بازي مي‌كنند و 11 نفر هم بيرون زمين آماده هستند.
arash
arash
مدير بخش ورزشي
مدير بخش ورزشي

پست من طرف arash 3/11/2009, 15:31

وقتي شيث رضايي در تركيب پرسپوليس ديده شد هواداران را به تعجب واداشت. او 8 جلسه بود كه در تمرين‌ها شركت نكرده بود و به نظر مي‌رسيد مصدوميت‌اش اجازه حضور در تركيب را به او ندهد اما شيث در بازي مقابل استيل‌آذين يكي ديگر از بازي‌هاي كم نقص‌اش را به نمايش گذاشت.

چطور به بازي رسيدي؟ مگر مصدوم نبودي؟
‌‌چرا مصدوم بودم. 8 جلسه بود تمرين نكرده بودم اما حاجي گفت بازي كن و من هم اطاعت كردم. فقط نيم ساعت قبل از بازي خيلي نرم دور زمين دويدم.
با توجه به مصدوميتت بازي خوبي انجام دادي.
‌‌تمام تلاشم را كردم تا بهترين بازي‌ام را انجام دهم اما هنوز بازي خودم را كامل قبول ندارم و اعتقاد دارم بهتر از اينها مي‌توانم بازي كنم.
در برخورد با استيل‌آذيني‌ها در چند صحنه به نظر مي‌رسيد از زمين خارج مي‌شوي.
‌‌در صحنه اولين برخوردم، درد شديدي در همان ناحيه مصدوميتم احساس كردم. بعد از چند برخورد در زمين پايم خونريزي كرد و در حال حاضر هم مشغول فيزيوتراپي هستم.
دكتر در مورد مصدوميتت چه مي‌گويد؟
‌‌دكتر گفته بايد فيزيوتراپي كنم و به احتمال زياد از دو سه روز آينده مي‌توانم كنار تيم باشم.
صحنه برخوردت با كعبي خيلي جالب بود، گويا كعبي گفته داري فيلم بازي مي‌كني؟
من در آن صحنه درد زيادي داشتم و اصلا متوجه نبودم. چيزي هم نشنيدم كعبي بگويد.
پرسپوليس يك بازي ديگر هم باخت.
پرسپوليس فرصت‌هاي گلزني فراواني داشت اما متاسفانه نتوانست بازي را ببرد. هر باختي كه تيم مي‌دهد يكسري علايم است براي برطرف كردن ضعف‌ها.
فكر نمي‌كني تغيير سيستم‌هاي كرانچار يكي از دلايل ضعف پرسپوليس باشد؟
بازيكن حق ندارد در مورد تفكرات سرمربي نظر بدهد. وظيفه ما اين است در هر سيستمي كه سرمربي خواست به درستي انجام وظيفه كنيم.
اما نيمكت‌نشيني باعث اعتراف خيلي‌ها شده است.
نظر سرمربي قابل احترام است. من هم 4 هفته از تركيب اصلي دور بودم اما يك كلمه هم حرف نزدم. ساير بازيكنان هم بايد بدانند كه در يك تيم فقط 11 نفر مي‌توانند بازي كنند. همه فكر مي‌كنند از سايرين بهترند اما نظر نهايي را سرمربي مي‌دهد.
بعضي‌ها اعتقاد دارند بازگشت علي كريمي به سود پرسپوليس نيست. نظر تو در اين مورد چيست؟
علي كريمي بازيكن خيلي خوبي است. او تجربه بازي در تيم‌هاي بزرگ اروپايي را دارد. به نظر من او بچه نيست كه با خودش حاشيه بياورد.
مسعود مرادي برايت گزارش مثبتي به فدراسيون ارائه داده است.
ايشان لطف دارند. در آن صحنه من فقط مي‌خواستم از مسعود مرادي حمايت كنم و هيچ كاري به كارت‌هايي كه داده بود نداشتم.
arash
arash
مدير بخش ورزشي
مدير بخش ورزشي

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة